Skupina

 

 

 

OTO VÁHOVSKÝ

(spev, gitara)

 

Oto sa vďaka Tiktakom našiel v úlohe frontmana a túto rolu si naozaj užíva. Hoci je hudobník - samouk, v hudobnej brandži sa dokázal presadiť a úspešne mu to hrá a spieva už niekoľko rokov. V krvi mu koluje obrovský talent, ktorý zdedil po otcovi. Počas svojho hudobného vývinu ho najviac inšpirovali fenomenálni gitaristi ako Garry Moore, Satriani, či Slash a dodnes ich vníma ako svoje vzory. Obľúbené kapely Queen, Iron Maiden a  Metallica majú citeľný vplyv na jeho tvorbu.

Robil predskokana mnohým vychyteným kapelám (Hex, Gladiátor, Nedvědovci, Vidiek, Horkýže Slíže, Lucie Bílá,..) a pred publikom sa cíti ako ryba vo vode. Okrem spolupráce s poprednými hudobníkmi môžete jeho hlas poznať napr. aj z televíznej reklamy pivovaru Šariš, kde bol porovnávaný so samotným tvorcom piesne, Ivanom Táslerom.

S kapelami známymi po celom Slovensku (Whatever so Slavom Repaským, Con Spirito) a aj s ďalšími zoskupeniami odohral viac ako 1500 vystúpení na klubovej scéne, či na súkromných párty. Oto nikdy nezaháľa a popri Tiktakoch stíha aj sólové projekty. Jeho nový singel „Zober ma na jedno miesto“ sa umiestnil v TOP 10 slovenskej hitparáde počúvanosti rádií, a to už je čo povedať !

 

VLADO ČULÍK

(gitara, spev – vokál, skladateľ, textár)

 

Vlado v minulosti účinkoval v mnohých kapelách (napr. Dereš, Roxana) a od roku 2006 je verný Taktikom, v súčasnosti Tiktakom. Práve so skupinou Roxana sú spojené jeho najväčšie hudobné zážitky. Ako jej člen vystupoval začiatkom 90. rokov spolu so svetoznámymi Deep Purple na ich koncerte v Košiciach, či s povestným Nazarethom v Prahe.

Nie je len úspešným muzikantom, ale hudbe ako takej sa venuje na viacerých frontoch. Ako producent, štúdiový hráč, aranžér, či textár je veľmi dobre známy na česko-slovenskej hudobnej scéne. Podieľal sa na albumoch nejedného  interpreta (Robo Papp, Jožo Ráž, Beáta Dubasová, Lucie Vondráčková), dokonca má prsty v najpopulárnejšej hokejovej hymne „Nech Bože dá“.

Vo svojom portfóliu má mnoho (podľa vlastných slov „asi milión“) televíznych a rozhlasových reklamných spotov.  

 

ANDREJ JERIGA

(bass gitara, ústna harmonika, spev – vokál)

 

Pôsobil v mnohých hudobných zostavách (Nový Rownák, Peter Peško band, Peter Luha a ASO) a pochváliť sa môže spoluprácou s množstvom slovenských a českých muzikantov.

Andrej má skúsenosti s pódiami rôznych veľkostí, a to aj za hranicami Slovenska.

 

ELO VOJTA

(bicie nástroje)

 

Elo už od mala nasledoval svoj sen a stal sa z neho bubeník telom, aj dušou. Svoje bubenícke nadanie ukázal aj na doskách, ktoré znamenajú svet. Ako jediný zo skupiny sa môže popýšiť angažmánom v muzikáli Rocky Horror Picture Show, ktorý ako člen kapely naživo sprevádzal.

Kým sa nestal súčasťou Tiktakov, podarilo sa mu prebrázdiť polovicu Európy (spolu s Robom Šimekom a Johny Cash revival) a nahrať CD s Petrom Koreňom. Ak by prišla ponuka od milovaných Deep Purple, Tiktaci by asi mali smolu.

 

IVAN GETTING

(klávesy, spev – vokál, multiinštrumentalista)

 

Na hudobnej scéne nie je žiadny nováčik, o čom svedčí približne dvadsaťpäť rokov hrania tanečnej hudby v západnej Európe. Ivan je svetobežec a za spestrenie svojej umeleckej kariéry považuje hranie na zaoceánskych lodiach.

Jeho hudobný talent je nespochybniteľný, čo najlepšie ukazuje za klávesami. Ak mu zvýši čas, venuje ho svojmu malému nahrávaciemu štúdiu.

 

 

Bratislava 2015

 

MaKuKa

 

 


Stiahnúť:    stageplan     playlist